O NÁS

Cílem České PIC je zajistit, aby naši zákazníci byli nejúspěšnějšími chovateli prasat. Naše genetika je selektována na celkovou ekonomiku, aby se maximalizoval profit pro celý řetězec výroby vepřového masa. Farmářům umožňujeme vyrábět jateční prasata s nízkými náklady a poskytující vynikající kvalitu vepřového masa.

Česká PIC s.r.o. je frenčízou mezinárodní plemenářské firmy PIC (Pig Improvement Company), která byla založena několika anglickými farmáři v roce 1962.

Postupně se stala celosvětově nejrozšířenější plemenářskou firmu. Ročně se na světě vykrmí více než 150 mil jatečních prasat s genetikou PIC.

PIC spolu se svojí mateřskou organizací Genus plc každoročně investuje značné prostředky do výzkumu a vývoje. Nejnovější poznatky z oblasti genetiky jsou aplikovány při selekční práci.

Česká PIC je velmi úzce napojena na genetický pokrok PIC prostřednictvím dovozu prarodičovských kanců z genetických nukleových chovů PIC.

 

V České republice produkujeme prarodičovské i rodičovské prasničky, inseminační dávky i finální kance. Česká PIC působí v České republice, na Slovensku a v Maďarsku, pravidelně však vyvážíme plemenný materiál do dalších deseti evropských zemí. 

Česká PIC s.r.o. , Maříkova 2215/5a, 621 00 Brno,   

 IČ:63486717,  DIČ: CZ63486717